Portál elektronických učebnic pro základní a střední školy

Nákup pomocí kupónu:

Vložit kupón
* Po vložení zakoupeného kódu se Vám zobrazí jeho obsah a po potvrzení bude k vašemu účtu přidělen zakoupený obsah.
Kupón Vám umožňuje přístup k vybraným učebnicím z našeho katalogu na stanovenou dobu.

Postup je snadný:
1. Vytvořte si účet v sekci „REGISTRACE“ (vyplňte všechna uvedená pole a odešlete).
2. Přihlaste se v pravém horním rohu (e-mail a heslo).
3. Klikněte na možnost „Nákup pomocí kupónu“ na levé straně a do prázdného pole vložte číslo Vašeho kupónu. Potvrďte.
4. Otevřete sekci „Moje učebnice“.
5. Přístup k učebnicím je povolen, můžete s nimi začít pracovat. Zvolte si učebnici a využijte panel nástrojů, který je umístěn ve spodní části stránky učebnice.

Panel nástrojů umožňuje práci s dokumentem. Pomocí jeho funkcí můžete vkládat do učebnice komentáře, tužkou či zvýrazňovačem psát, kreslit či zvýrazňovat její libovolné pasáže.

Každý nástroj má další pomocné funkce. Tužka například umožňuje volbu barvy či tloušťku čáry, dále lze text gumovat či posouvat dokument na předchozí či následující stranu.

Popis funkcí z Panelu nástrojů:

Šipky - umožňují listovat v dvojstranách učebnice. Šipka vpravo posouvá učebnici na následující dvojstranu, šipka vlevo vrací náhled na předchozí dvojstranu.
Záložka - ukazuje náhledy stran dokumentů a obsah učebnice v panelu na levé straně obrazovky. Slouží k rychlému přechodu na další strany dokumentu. Zobrazení je možné ve dvou variantách – 1. zobrazení miniatur dvojstran pod sebou nebo 2. zobrazení obsahu podle kapitol. Chcete-li záložku odstranit, klepněte znovu na tlačítko Záložka.
Řešení - umožňuje zobrazit řešení cvičení na zobrazených dvojstranách. Chcete-li řešení skrýt, klepněte znovu na tlačítko Řešení.
Zobrazení - umožňuje změnit režim zobrazení učebnice na celou obrazovku. Chcete-li se vrátit k normálnímu zobrazení, klepněte znovu na tlačítko Zobrazení.
Myš - umožňuje využívat všechny funkce na panelech nástrojů (např. listovat v stránkách učebnice a doplnit řešení do učebnice).
Tužka - umožňuje kreslit tenké čáry nebo křivky volného tvaru. Klepněte na tlačítko Tužka, vyberte barvu v panelu barev a kreslete přetahováním ukazatele po dvojstraně.
Zvýrazňovač - umožňuje kreslit silné nebo tvarované čáry a křivky volného tvaru. Klepněte na tlačítko Zvýrazňovač, vyberte barvu v panelu barev a kreslete přetahováním ukazatele po dvojstraně.
Guma - umožňuje vymazat část přidaného obsahu na dvojstraně. Klepněte na tlačítko Guma a mažte přidaný obsah přetahováním ukazatele po dvojstraně.
Text - umožňuje vložit na dvojstranu text. Klepněte na tlačítko Text a umístněte na dvojstranu pole na vpisování textu. Klepněte do pole a napište text. Dokud neklepnete na jiný nástroj nebo na jiné místo na dvojstraně, můžete měnit velikost textového pole, jeho polohu, typ písma a velikost písma. V pravém spodním rohu pole najdete ovládač na velikost zobrazovaného pole. V pravém horním rohu najdete „Koš“ na odstranění vytvořeného pole textu.
Poznámka - umožňuje vložit na dvojstranu poznámku. Klepněte na tlačítko Poznámka a umístněte na dvojstranu pole na vpisování textu. Klepněte do pole a napište text. Dokud neklepnete na jiný nástroj nebo na jiné místo na dvojstraně, můžete měnit velikost textového pole, jeho polohu, typ písma a velikost písma. V pravém spodním rohu pole najdete ovládač na velikost zobrazovaného pole. V pravém horním rohu najdete „Koš“ na odstranění vytvořeného pole
Lupa - umožňuje zvětšit část dvojstrany. Klepněte na tlačítko Lupa a klikněte na část dvojstrany, kterou chcete přiblížit. Ve zvětšené dvojstraně se lze pohybovat pomocí stlačení levého tlačítka myši. Chcete-li se vrátit k normálnímu zobrazení, klepněte znovu na tlačítko Lupa.
Maska - umožňuje zvýraznit vybranou část dvojstrany (vybrat jakoukoli část dvoustrany ve tvaru čtverce nebo obdélníku). Klepněte na tlačítko Maska a označte část dvojstrany, kterou chcete zvýraznit. Označená část zůstane viditelná, zbylá část dvojstrany ztmavne. Aktivní pole můžete přesouvat pomocí levého tlačítka myši. Chcete-li se vrátit k normálnímu zobrazení, klepněte znovu na tlačítko Maska.
Štětec - slouží k mazání veškerého přidaného obsahu na dvojstraně. Klepněte na tlačítko Štětec a ztratí se veškerý Vámi přidaný obsah na otevřené dvojstraně.
Panel barev - umožňuje nastavit barvu používané aplikace z panelu nástrojů. Klepněte na tlačítko Panel barev a klepněte na barvu, kterou chcete nastavit jako barvu funkce, kterou chcete z panelu nástrojů použít (tužka, zvýrazňovač, text, poznámka).
Panel velikosti - umožňuje nastavit velikost písma nebo tloušťku čáry používaných v jiných aplikacích z panelu nástrojů. Klepněte na tlačítko Panel velikosti a klepněte na velikost/tloušťku, kterou chcete nastavit pro vybranou funkci z panelu nástrojů (text, poznámka, tužka, zvýrazňovač).


Speciální funkce:

Poslechy - umístěné přímo na stranách učebnice. Umožňují přehrávat přirazené poslechové texty k jednotlivým cvičení. Klepněte na ikonu Poslech a přehrajte si poslech k vybranému cvičení. Ovládat jej můžete pomocí tlačítek – Start/Pausa a Stop.

Odkaz na internetové stránky - umístěné přímo na stranách učebnice. Po kliknutí na interaktivní odkaz budete přesměrováni na cílovou stránku.
VÍTEJTE

Jsme rádi, že jste navštívili webové stránky www.iklett.cz s elektronickými učebnici Klett nakladatelství. Elektronické učebnice umožňují názornější, přitažlivější a pohodlnější výuku a navíc poskytují funkce, které tištěné knihy nemohou nabídnout.

POŽADAVKY NA PRÁCI S UČEBNICEMI Proto, abyste mohli využít všechny funkce elektronických učebnic, je vyžadován počítač nebo interaktivní tabule s aktivním připojením k internetu. Učebnice lze promítat také přes projektor na plátno, nicméně zde samozřejmě nelze použít aktivní ovládání na promítací ploše.
Platba za elektronické učebnice

Po přihlášení lze přistoupit k nákupu elektronických učebnic. V sekci katalog učebnic vyberte titul, o který máte zájem, klikněte přímo na obrázek obálky učebnice. V otevřeném okně zvolte koupit knihu (učitelskou nebo studentskou licenci) a postupte do nákupního košíku. Dále se řiďte instrukcemi na obrazovce.

Licence

Elektronické učebnice jsou přístupné pouze po zaplacení příslušné licence. Jedna licence je platná 12, 14 nebo 24 měsíců (vzhledem k vybrané učebnici) a vztahuje se na jednu IP adresu. Počet souběžně připojených žáků či učitelů v jedné třídě v jednom momentu není nijak omezen, pokud máte počítače napojeny na společný server. Platí se formou předplatného na jeden, dva nebo tři roky dle Vašeho uvážení.

Registrace a přihlášení

Pro registraci klikněte na tlačítko registrace, vyplňte formulář za fyzickou nebo právnickou osobu a odešlete jej. Na Vaši e-mailovou adresu bude automaticky odeslán potvrzovací email s Vašimi přihlašovacími údaji. 

Pokud budete mít jakékoliv dotazy nebo chcete-li, aby Vás registračním procesem provedl pracovník Klett nakladatelství, obraťte se na Nikolu Kakáčovou.

Telefon: 233 084 110
E-mail: info@klett.cz

Napište nám 4 + 4 = Odeslat
KLETT.CZ
Adresa: Průmyslová 1472/11
102 00 Praha 10 – Hostivař
Telefon: +420 233 084 110
Fax: +420 233 084 115